Egaliseren
Hoge kwaliteit cementdekvloeren
Egaliseren van cementdekvloeren en/of tegelvloeren
Een vloer egaliseren is een klus die vaak noodzakelijk voorafgaat aan het leggen van een nieuwe vloer. Een oneven ondergrond kan immers de kwaliteit, het uiterlijk en de levensduur van de nieuwe vloer nadelig beïnvloeden. Ook voorkomt goede egalisatie vochtproblemen. Het egaliseren is zowel handmatig als machinaal mogelijk, al zal handmatige egalisatie in de meeste gevallen voldoende zijn. Met name bij het leggen van een tegel, parket of een pvc vloer is het van groot belang dat de ondergrond goed egaal is.
Een belangrijke eigenschap van de bestaande ondergrond is de zogenaamde zuigende werking. Deze eigenschap, die onder andere afhankelijk is van de openheid van de poriën in de vloer, heeft direct invloed op hoe goed het egaliseermiddel kan uitvloeien. Hoe hoger de zuigende werking, hoe slechter het materiaal uitvloeit. In geval van een sterk zuigende ondergrond kan het daarom dus noodzakelijk zijn eerst een primer (ook bekend als voorstrijkmiddel) aan te brengen. Dit is een speciaal hechtmiddel dat de zuiging reguleert en een hechtbrug vormt tussen de ondergrond en het egaliseermiddel. In sommige gevallen kan het nodig zijn de vloer eerst de schuren.
Wat is de droogtijd?
Droogtijd egaline tot 5mm
Bij egaline van een laagdikte tot 5mm is een wachttijd van minstens 24 uur aan te bevelen, alvorens je een andere vloerbekleding aanbrengt op de egalisatielaag. Bij dikkere laag zullen de droogtijden langer zijn. Een klein trucje om te controleren of er nog vocht in de egalisatielaag zit, is er een klein stukje plastiek op te kleven. Breng rond het stukje plastiek rondom rond tape aan. Zit er de dag nadien nog condensatie tegen het plastiek, dan is de vloer nog niet genoeg uitgedroogd.
Tarief
Prijzen voor egaliseren
– Kosten € 10,00/m2 bij een laagdikte van 3 mm (excl. BTW)
– Meerprijs /mm dikte € 2,00 /m2 Bijvoorbeeld 5mm is € 14,00 /m2
Onze werkwijze in 3 eenvoudige stappen
Voorbereiding
Uitvoering
Afwerking
Voorbereiding
Een vlakke vloer is geen toeval. Elk project begint met een grondige voorbereiding.
We sluiten ons systeem aan op de waterleiding, mengen zand en cement tot de juiste consistentie en stellen de hoogtes in met een laser. Eventuele obstakels in het leidingwerk worden opgespoord. Waar nodig branden we de ondergrond aan om een sterke hechting te garanderen.
Uitvoering
Na de voorbereiding volgt het storten. De specie wordt aangebracht en gelijkmatig verspreid over het oppervlak. Onze vakmensen maken de kanten, zetten banden met een rij en werken het geheel af met een schuurblok en spaan. Ook de binnenste gedeeltes maken ze dicht met de rij. Dit is het moment waarop de vloer zijn karakter krijgt: strak, egaal en met de juiste verdichting om de beoogde sterkte te behalen.
Afwerking
Als de vloer op sterkte is gebracht, volgt de afwerking. We reinigen pijpjes, kozijnen en randen en vlinderen de vloer tot een glad en dicht oppervlak. Afhankelijk van de toepassing kan dit één of meerdere keren gebeuren om de juiste structuur te bereiken. Het resultaat is een cementdekvloer die voldoet aan de technische eisen én er perfect uitziet.
